استفاده روز افزون از ورق هاي پلي كربنات در مصارف ساختماني و صنعتي، اميد جايگزيني اين كالاي فوق العاده بجاي شيشه را روز‎به‎روز افزايش داده و ضرورت استفاده از شيشه در ساخت و سازهاي شهري، مسكوني و صنايع به همراه معايب بسيار زياد آن را كاهش داده است.

شركت پليمر طلايي يزد با آگاهي از نياز جامعه امروز در خصوص مقاوم سازي سازه ها و بهينه سازي مصرف انرژي، با توليد انبوه ورق هاي پلي كربنات تخت و چند جداره و همكاري سازمان ها و نهادهاي مرتبط، زمينه جايگزيني اين محصولات با شيشه را فراهم آورده است.

وزن سبك، قابليت خمش، مقاومت فوق العاده در برابر ضربه حمل و نقل آسان، نصب سريع، تنوع ضخامت و رنگ و همچنين عايق بودن اين محصولات در برابر حرارت و برودت از عمده مزاياي اين ورق ها مي باشد.

شركت پليمر طلايي يزد بعنوان دومين توليد كننده جهاني ورقهاي RFX، با مطالعه و تحقيقات چند ساله در خصوص بهينه سازي مصرف انرژي در سوله ها، سالن هاي توليدي، اماكن ورزشي و تفريحي با توليد ورق هاي Honey comb (لانه زنبوري) و ورق هاي ۴x-panel از مواد اوليه ماكرولون شركت باير آلمان شرايط استفاده از اين ورق ها در اماكن ياد شده را به نحوي مطلوب فراهم نموده است. با استفاده از اين ورق ها، ضمن تاُمين نور مطلوب و مورد نياز، گام مهمي در ذخيره سازي و مصرف بهينه انرژي در فضاهاي ياد شده برداشته خواهد شد.